Literatūros banga

LITERATŪROS BANGA iš Len­ki­jos pasie­kė mūsų mokyk­lą – mokyk­los bib­lio­te­ka pasi­pil­dė 232 kny­go­mis, o moki­niai turės dides­nį pasi­rin­ki­mą skai­ty­ti prog­ra­mi­nę lite­ra­tū­rą gim­tą­ja len­kų kal­ba. Drau­gi­jos Traugutt.org ini­cia­ty­vos tiks­las – ska­tin­ti skai­ty­mą, stip­rin­ti jau­ni­mo ryšį su len­kų kal­ba para­šy­ta lite­ra­tū­ra bei kul­tū­ra ir tra­di­ci­jo­mis.
Nuo­šir­džiai dėko­ja­me už gali­my­bę daly­vau­ti šio­je ini­cia­ty­vo­je drau­gi­jai Traugutt.org bei Vil­niaus rajo­no savivaldybei.

Išskirtinė diena mūsų mokykloje

Gegu­žės 29 d. turė­jo­me gar­bės pri­im­ti labai gau­sią pili­g­ri­mų gru­pę (mokyk­lų direk­to­rius, moky­to­jus ir daug kitų nuo­sta­bių žmo­nių) iš Čensta­ka­vos, atvy­ku­sią kar­tu su kuni­gu Ryšar­du Uman­skiu. Susi­ti­ki­me taip pat daly­va­vo Kal­ve­lių seniū­ni­jos seniū­nė Rena­ta Mic­ke­vič. Susi­ti­ki­mas pra­ėjo itin šil­to­je ir drau­giš­ko­je atmosferoje.

Apie civilinę saugą

Gegu­žės 27 d. mokyk­lo­je lan­kė­si Lie­tu­vos Rau­do­no­jo Kry­žiaus Vil­niaus sky­riaus atsto­vės, kurios visai mokyk­los bend­ruo­me­nei pra­ve­dė edu­ka­ci­nę paskai­tą tema „Civi­li­nė sau­ga“. Tokie moky­mai pade­da pasi­ruoš­ti neti­kė­toms situ­aci­joms bei ugdo sau­gaus elge­sio įgūdžius.

Tarptautinė programa „Zipio draugai“

2025–2026 m. m. moky­to­jos Jus­ty­na Gai­duke­vič ir Ire­na Kor­vel mokyk­lo­je vyk­dė tarp­tau­ti­nę prog­ra­mą „Zipio drau­gai“, kurios tiks­las – padė­ti 5–7 metų vai­kams įgy­ti socia­li­nių bei emo­ci­nių sun­ku­mų įvei­ki­mo gebė­ji­mų, sie­kiant geres­nės vai­kų emo­ci­nės savi­jau­tos. Prog­ra­ma „Zipio drau­gai“ moko vai­kus, kaip įveik­ti kas­die­nius emo­ci­nius sun­ku­mus: atstū­mi­mą, vie­na­tvę, paty­čias ar prie­ka­bia­vi­mą, sun­kius poky­čius. Pade­da suvok­ti ir ska­ti­na kal­bė­ti apie savo jaus­mus, ieš­ko­ti būdų su tais jaus­mais susi­tvar­ky­ti. Moko vai­kus empa­ti­jos, susi­ra­sti drau­gų, kreip­tis para­mos ir ją pri­im­ti bei padė­ti aplin­ki­niams. Pade­da ne tik nesi­leis­ti būti paty­čių auko­mis, bet ir patiems netap­ti prie­ka­biau­to­jais. Prog­ra­ma pade­da peda­go­gams tobu­lin­ti dar­be rei­ka­lin­gas socia­li­nę, socio­e­du­ka­ci­nę bei moki­nių moty­va­vi­mo ir para­mos jiems kompetencijas.

Partnerystės vizitas Lenkijoje – ilgamečio bendradarbiavimo vaisius

               Gegu­žės 25–26 d. mūsų mokyk­los moki­niai ir moky­to­jai lan­kė­si Len­ki­jo­je. Tai buvo ypa­tin­ga kelio­nė, kupi­na nuo­šir­džių susi­ti­ki­mų, nepa­mirš­ta­mų aki­mir­kų ir gra­žių patir­čių. Nuo pat pir­mų­jų vie­š­na­gės aki­mir­kų Plo­cič­no-Tar­ta­ko len­kų lakū­nų pag­rin­di­nė­je mokyk­lo­je jau­tė­me nepa­pras­tą sve­tin­gu­mo, atvi­ru­mo ir nuo­šir­du­mo atmos­fe­rą. Moki­nių ir moky­to­jų susi­ti­ki­mas tapo pui­kia pro­ga geriau susi­pa­žin­ti bei sustip­rin­ti tar­pu­sa­vio ryšius. Bend­ri pokal­biai, veik­los ir pra­mo­gos paro­dė, kad nepai­sant atstu­mo ar skir­tu­mų, geba­me pui­kiai vie­ni kitus supras­ti ir džiaug­tis kar­tu pra­leis­tu lai­ku.
               Su dide­liu susi­do­mė­ji­mu apžiū­rė­jo­me part­ne­rių mokyk­lą, kurios bend­ruo­me­nė su pasi­di­džia­vi­mu pasa­ko­jo apie įgy­ven­din­tą pasta­to reno­va­ci­ją ir moder­ni­za­ci­ją. Šiuo­lai­kiš­kos erd­vės, jau­ki aplin­ka bei moky­to­jų atsi­da­vi­mas pali­ko didžiu­lį įspū­dį.
               Svar­bia ir itin malo­nia prog­ra­mos dali­mi tapo apsi­lan­ky­mas Suval­kų vals­čiaus savi­val­dy­bė­je. Susi­ti­ki­mas su vals­čiaus vir­šai­čiu Zbig­ne­vu Mac­ke­vič vyko labai šil­to­je ir drau­giš­ko­je atmos­fe­ro­je. Pakal­bė­jo­me apie jau­ni­mui skir­tas ini­cia­ty­vas, mokyk­lų bend­ra­dar­bia­vi­mo svar­bą bei ver­tę, kurią sutei­kia patir­ties mai­nai ir bend­ros veik­los. Ypa­tin­gai jaut­ria aki­mir­ka buvo mūsų moki­nių atlik­ta dai­na – kupi­na emo­ci­jų ir dėkin­gu­mo už šil­tą pri­ėmi­mą.

               Nepa­mirš­ta­mų įspū­džių paty­rė­me ir lan­ky­da­mie­si Vyg­rių muzie­ju­je Sena­ja­me
Fol­var­ke. Ši išskir­ti­nė vie­ta lei­do pasi­ner­ti į regio­no isto­ri­ją, pažin­ti Vyg­rių nacio­na­li­nio par­ko gam­tos tur­tus bei atras­ti Suval­ki­jos kraš­to gyven­to­jų kas­die­ny­bę. Inte­rak­ty­vios eks­po­zi­ci­jos, pasa­ko­ji­mai apie eže­rus, miš­kus ir gyvū­nus lei­do kiek­vie­nam pajus­ti ypa­tin­gą šio kraš­to dva­sią.
Gam­tos ramy­bė, tyla ir įspū­din­gi kraš­to­vaiz­džiai pali­ko nuo­šir­dų susi­ža­vė­ji­mą.
              Con­ti­nue reading

Rajoninės kvadrato varžybos

Gegu­žės 25 d. mūsų mokyk­los 6 kl. mer­gai­čių koman­da (mok. Gena­dij Ancuk­e­vič) daly­va­vo 2025–2026 m. m. Vil­niaus rajo­no pag­rin­di­nio ugdy­mo mokyk­lų žai­dy­nių kvad­ra­to var­žy­bo­se, kurios vyko Vil­niaus r. Kyviš­kių pag­rin­di­nė­je mokyk­lo­je. Mūsų mer­gai­čių koman­da užėmė 2 vietą!

Vilniaus gatvių sienos

Gegu­žės 21 d. sep­tin­to­kai (mok. Blan­ka Šimans­ka-Sun­ka­ro­va) išvy­ko į Vil­nių tyri­nė­ti… gat­vių sie­nų! Susi­pa­ži­nę su įvai­rio­mis gat­vės meno for­mo­mis, moki­niai savo žinias išban­dė prak­tiš­kai.
Keliau­da­mi po skir­tin­gas Vil­niaus mies­to dalis jie jau galė­jo atskir­ti gra­fi­čius nuo lip­du­kų meno ir pie­ši­nių ant sie­nos. Eks­kur­si­ja atne­šė ir daug kūry­bi­nių įkvė­pi­mų – kiek­vie­nas galė­jo atras­ti šir­džiai arti­mą sti­lių bei tema­ti­ką. O dar pavy­ko suda­ly­vau­ti vil­ko medžio­klė­je! Taip, to paties vil­ko nuo Vil­niaus sie­nų. Įspū­dį pali­ko ne tik šiuo­lai­ki­nis menas, bet ir tas, kuris sau­go isto­ri­jos atmintį.

Iš bitučių gyvenimo

Gegu­žės 20 d. mini­ma Pasau­li­nė bičių die­na. Iki­mo­kyk­li­nio ugdy­mo gru­pės vai­kai (mok. Juli­ja Voro­nec­ka) daly­va­vo Res­pub­li­ki­nė­je vai­kų kūry­bi­nių dar­bų paro­do­je „Iš bitu­čių gyve­ni­mo“.
Paro­dos tiks­las – ska­tin­ti vai­kų kūry­biš­ku­mą, savi­raiš­ką ir vaiz­duo­tę, suda­rant gali­my­bes meni­nė­mis prie­mo­nė­mis per­teik­ti savo išgy­ve­ni­mus, patir­tis ir įsi­vaiz­da­vi­mus apie bites ir jų aplin­ką, ugdant este­ti­nį suvo­ki­mą bei emo­ci­nį san­ty­kį su gam­ta. Paro­dos orga­ni­za­to­rius — Vil­niaus lop­še­lis-dar­že­lis „Pušy­nė­lis“.

Padangių aitvarai: tyrinėk, kurk, skraidink

Gegu­žę prieš­mo­kyk­li­nio ugdy­mo gru­pės vai­kai (mok. Jus­ty­na Gai­duke­vič) daly­va­vo Res­pub­li­ki­nia­me iki­mo­kyk­li­nio ir prieš­mo­kyk­li­nio amžiaus vai­kų ir peda­go­gų STEAM pro­jek­te „Padan­gių aitva­rai: tyri­nėk, kurk, skrai­dink“. Pro­jek­to tiks­las – ugdy­ti iki­mo­kyk­li­nio ir prieš­mo­kyk­li­nio amžiaus vai­kų kūry­biš­ku­mą, eks­per­i­men­ta­vi­mą, kri­ti­nį mąs­ty­mą, paži­ni­mo bei prob­le­mų spren­di­mo gebė­ji­mus, tai­kant STEAM meto­dą orga­ni­zuo­jant aitva­rų kūri­mo ir skrai­di­ni­mo veik­las. Pro­jek­tą orga­ni­za­vo Klai­pė­dos r. Prie­ku­lės vai­kų lop­še­lio-dar­že­lio Dre­ver­nos skyrius.