Pranešėjų apsauga

Lie­tu­vos Res­pub­li­kos pra­ne­šė­jų apsau­gos įsta­ty­mas įtvir­ti­na asme­nų, patei­ku­sių infor­ma­ci­ją apie pažei­di­mą įstai­go­je, su kuria juos sie­ja dar­bo sutar­ti­niai san­ty­kiai, apsau­gos mecha­niz­mą, tei­ses, parei­gas, apsau­gos, ska­ti­ni­mo ir pagal­bos jiems prie­mo­nes, sie­kiant suda­ry­ti tin­ka­mas gali­my­bes pra­neš­ti apie pažei­di­mus, kelian­čius grės­mę vie­ša­jam inte­re­sui arba jį pažei­džian­čius, užtik­rin­ti tokią pažei­di­mų pre­ven­ci­ją ir atskleidimą.

Vil­niaus r. Pake­nės Čes­lo­vo pag­rin­di­nės mokyk­los vidi­niu pra­ne­ši­mu apie pažei­di­mus tei­ki­mo kana­lu apie pažei­di­mą gali pra­neš­ti bet kuris asmuo, kurį su mokyk­la sie­ja dar­bo ar sutar­ti­niai san­ty­kiai (kon­sul­ta­vi­mo, ran­gos, subran­gos, sta­žuo­tės, prak­ti­kos, sava­no­riš­kos vei­kos ir pan.) arba įdar­bi­ni­mo ar iki­su­tar­ti­niai san­ty­kiai, taip pat kiti asmenys.

Pra­ne­ši­mo apie pažei­di­mą for­mą (pri­de­da­ma) siųs­ti Vil­niaus r. Pake­nės Čes­lo­vo Milo­šo pag­rin­di­nės mokyk­los el. paš­to adre­su pranesk@pakene.vilniausr.lm.lt arba pri­sta­ty­ti atsa­kin­gam asme­niui Nata­li­ja Rod, el. paš­tas pranesk@pakene.vilniausr.lm.lt, tre­čia­die­nis, penk­ta­die­nis 8–00 – 14.00.

Pra­ne­ši­me apie pažei­di­mą turi būti nurodyta:

1. Kas, kada, kokiu būdu ir kokį pažei­di­mą ren­gia­si dary­ti, daro ar padarė;
  2. Susi­ži­no­ji­mo apie pažei­di­mą datą ir aplinkybes;
  3. Var­das, pavar­dė, asmens kodas, dar­bo­vie­tė, kiti kon­tak­ti­niai duomenys;
  4. Jei įma­no­ma, pateik­ti bet kokius turi­mus doku­men­tus, duo­me­nis ar infor­ma­ci­ją, atsklei­džian­čią gali­mo pažei­di­mo požymius.

Įstai­gos vado­vo paskir­tas asmuo admi­nist­ruo­ja vidi­nį apie pažei­di­mus tei­ki­mo kana­lą bei užtik­ri­na asmens, patei­ku­sio infor­ma­ci­ją apie pažei­di­mus, konfidencialumą.

Pra­ne­šė­jų apsau­gą reg­la­men­tuo­jan­tys tei­sės aktai:

Lie­tu­vos Res­pub­li­kos pra­ne­šė­jų apsau­gos įstatymas

Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Vyriau­sy­bės nuta­ri­mas „Dėl Lie­tu­vos Respublikos
pra­ne­šė­jų apsau­gos įsta­ty­mo įgyvendinimo“

Pra­ne­šė­jų apsau­gos įstatymas

Pra­ne­šė­jų apsau­gos nutarimas