Vėliava

Mokyk­los vėlia­va susi­de­da iš audek­lo ir koto su antgaliu.

Vėlia­vos audeklas – tai kvad­ra­to for­mos ir dvie­jų žalu­mos atspal­vių medžia­ga, iš tri­jų pusių užbaig­ta kaban­čiais auk­si­nės spal­vos kutais. Vėlia­vos audek­lų spal­vos sim­bo­li­zuo­ja Lie­tu­vos miš­kų žalu­mą, gam­tos vešlu­mą bei vil­tį ir atgimimą.

Pag­rin­di­nė audek­lo pusė – aver­sas – yra sma­rag­di­nės spal­vos. Cent­re pavaiz­duo­tas gel­to­nas, sky­do for­mos mokyk­los her­bas. Jo vidu­ry­je yra atvi­ra kny­ga, sim­bo­li­zuo­janti mūsų mokyk­los glo­bėjo dar­bo vai­sius. Kny­goje yra du skir­tu­kai, vaiz­duo­jan­tys vals­ty­bi­nių Len­ki­jos ir Lie­tu­vos vėlia­vų spal­vas, kadan­gi Čes­lo­vas Milo­šas buvo kūrė­ju apjun­gian­čiu dvi tau­tas. Žemiau yra plunks­na – rašy­tojo įran­kis. Lau­ro lape­lių šake­lė yra per­ga­lės sim­bo­lis, reiš­kian­tis Nobe­lio pre­miją, kuria buvo apdo­va­no­tas Čes­lo­vas Milo­šas. Vir­šu­ti­nė­je ir apa­ti­nė­je her­bo daly­je yra mokyk­los pava­di­ni­mas len­kų kal­ba: Szkoła Pods­ta­wo­wa im. Cze­sła­wa Miłos­za w Pakie­nie. Virš her­bo užra­šy­ti 2013 metai, kai mokyk­lai suteik­tas Čes­lo­vo Milo­šo vardas.

Kita audek­lo pusė – rever­sas – yra žalios spal­vos. Cent­re vaiz­duo­ja­mas Čes­lo­vo Milo­šo atvaiz­das meda­lio­no for­mos. Virš meda­lio­no pus­lan­kiu išsiu­vi­nė­ta cita­ta iš Č. Milo­šo kūri­nio „Mora­li­nis trak­ta­tas” – „Ką spė­si pada­ry­ti, tai ir liks…“, kuri yra mokyk­los šūkiu. Meda­lio­no apa­čio­je išsiu­vi­nė­ti poe­to gyve­ni­mo metai, dar žemiau – Nobe­lio pre­mi­jos lau­re­ato parašas.

Vėlia­vos kotas yra užbaig­tas meta­li­niu ant­ga­liu su ere­liu pakel­tais spar­nais ir karū­na. Ant koto yra dvi meta­li­nės žymos su vėlia­vos dova­no­to­jų pava­di­ni­mais – Var­šu­vos Legi­jos sir­ga­liai ir Haft ART Czar­nec­cy – meni­nio siu­vi­nė­ji­mo stu­di­ja „Sztan­da­ry“ Muro­wa­no­je Gos­li­no­je (Len­ki­ja), vado­vau­ja­ma Mal­go­ža­tos Čar­nec­kos, kurio­je ir buvo paga­min­ta vėliava.

Vėlia­va mokyk­los bend­ruo­me­nei yra Mažo­sios gim­ti­nės, kuria yra mokyk­la, sim­bo­liu. Tai žen­klas jun­gian­tis tuos, kurie palie­ka mokyk­lą, esa­mus ir būsi­mus moki­nius. Suvo­kiant vėlia­vos pras­mę, rei­kia ją gerb­ti ir jai tarnauti.

Comments are closed.