Sausio 13-osios prasmė − ne tik žodžiuose

Mokyk­lo­je gra­žiai pami­nė­ta ši ypa­tin­ga data, sim­bo­li­zuo­jan­ti ne tik Lie­tu­vos lais­vę, bet ir už ją kri­tu­sius. 1991 metų sau­sio 13-ąją pui­kiai atme­na moky­to­jai ir mokyk­los dar­buo­to­jai. Visi jie buvo reikš­min­gų isto­ri­nių įvy­kių liudininkai.

Moki­niai apie tai, kas vyko prie Vil­niaus tele­vi­zi­jos bokš­to ir kito­se vie­to­se, gali išgirs­ti iš pasa­ko­ji­mų, supras­ti iš nufil­muo­tų vaiz­dų, per­skai­ty­ti kny­go­se. Isto­ri­ja atgy­ja kas­kart, kai mini­me reikš­min­gas datas, ste­bi­me pasau­lio įvy­kius ir džiau­gia­mės tai­kiu gyve­ni­mu lais­vo­je valstybėje.

Sau­sio 13-ąją mokyk­los moki­niai kla­sė­se užde­gė atmi­ni­mo ugne­les. Plaz­dan­ti žva­kių lieps­ne­lė ir susi­kau­pi­mo aki­mir­kos… Nedi­de­li, bet reikš­min­gi pagar­bos gestai.

O per lie­tu­vių kal­bos pamo­ką visi penk­to­kai (mok. E. Strai­gy­tė) rašė svar­bius saki­nius, kurie per­tei­kia Sau­sio 13-osios − Lais­vės gynė­jų die­nos − pras­mę. Prie šir­dies pri­seg­tas neuž­mirš­tuo­lės žie­das tapo visus vie­ni­jan­čiu atmi­ni­mo ženklu.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.