Kovo 28 d. lietuvių kalbos pamokos penktokams vyko ne mokykloje, o Vilniuje. Mokiniai lankėsi taip vadinamame profesorių name, kuriame kadaise gyveno Vilniaus universitete dėstytojavę rašytojai Vincas Krėvė, Balys Sruoga ir Vincas Mykolaitis-Putinas.
Pastarieji du rašytojai gyveno tame pačiame bute Tauro gatvės 10-ajame name. Į didelį butą antrame namo aukšte pirmasis įsikėlė B. Sruoga (beje, iš čia jis buvo išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą). Vėliau čia jis baigė savo gyvenimo dienas. Po jo į butą atsikraustė V. Mykolaičio-Putino šeima (Mykolaičiai savo vaikų neturėjo, bet visada globojo svetimus, tad namai buvo pilni).
Autentiškoje buto aplinkoje išlikę tie patys baldai, knygos, įvairūs prietaisai ir kiti daiktai, kurie buvo rašytojo namuose. Mokiniai sužinojo, kam buvo skirta miegamajame stovinti kvarco lempa, kaip buvo išlieta pomirtinė rašytojo veido kaukė, jo plaštakos kopija. Buvo įdomu, kodėl vazelėje tebestovi geltonų katpėdėlių puokštelė, o knygų lentynoje gausu knygų įvairiomis kalbomis. O ant rašytojo darbo stalo buvo tokių daiktų, kurių paskirtis išvis buvo nenuspėjama…
„Man patiko jo darbo stalas. Ten buvo visokių senovinių daiktų”, sako Adriana. O Uršulai labai patiko, kaip apie rašytoją ir jo aplinką pasakojo muziejininkė Miglė. Nuostabą visiems sukėlė ir Brailio raštu išleista didelė knyga. Pasirodė, kad tai garsaus šio rašytojo romano „Altorių šešėlyje” dalis (iš viso tokių knygų buvo 12).
Viešnagė rašytojo bute baigėsi edukaciniu užsiėmimu, kurio metu mokiniai atrado ne vieną lietuvišką patarlę, pritaikė ją piešiniui. Tada patys paaiškino, ko gi mokoma patarlėje.
Rašytojo V. Mylolaičio-Putino bute-muziejuje
Bookmark the permalink.