Ketvirtadienio pamokas šeštokai praleido ir naudingai, ir kūrybiškai. Išvykoje į Trakus tilpo ir trumpa ekskursija, ir edukacinis užsiėmimas, ir smagi pietų pertraukėlė karaimės Ingridos kavinėje „Kiubėtė“. Pirmiausia mokiniai sužinojo, kokia yra šv. Jono Nepamuko skulptūros istorija ir kaip Čekijoje gimęs Jonas Nepamukas tapo šventuoju. Kadaise už tai, kad jis net kankinamas nepripažino karaliaus viršenybės prieš popiežių ir kad saugojo išpažinties paslaptį, čekų kunigas prarado gyvybę – buvo surištas ir įmestas į upę. Dabar šis šventasis saugo ne tik tiltus, globoja vandenis, bet ir nuo vandens stichijos saugo Trakų miestą ir jo gyventojus.
Kita istorija buvo pasakojama prie kenesos – karaimų maldos namų. Šeštokai iš savo klasės vadovės pasakojimo sužinojo, kaip Trakuose atsidūrė karaimai, kokia kalba jie kalba, kuo ypatingi jų namai ir kokie žinomiausi jų nacionaliniai patiekalai.
Trakų pilyje aplankė tas menes, kuriose eksponuojami dirbiniai iš dramblio kaulo ir biseriu siuvinėti paveikslai, rankinukai ar kitokie daiktai. Buvo įdomu sužinoti, kad anais laikais siuvinėjo ir vyrai.
Tarp jų buvo ir Švedijos karaliaus senelis, kuriam siuvinėjimas buvo geriausias hobis. Mokiniai iš biserio kūrė apyrankes ir sužinojo, kuo svarbūs tokie kruopštūs rankų darbeliai.
Prieš išvykstant namo visi aplankė prie Trakų esančią Angelų kalvą. Čia mokiniai patikėjo savo norus Sėkmės angelui, po to glaudė rankas prie kito – Atjautos angelo. Vienoje išvykoje gražiai persipynė ir pasipildė keleto pamokų – istorijos, tikybos, geografijos, dailės ir technologijų – žinios.
Ir, aišku, lietuvių kalbos – nes visą laiką kalbėta tik lietuviškai, į mokytojos klausimus atsakyta, įspūdžiai pasakoti irgi lietuvių kalba.